Mohu si práci designéra dovolit?

18.12.2020

V zahraničí je práce interiérového designera velice žádaná a lidé do svých domovů investují velmi mnoho. U nás je situace jiná, ne méně potřebná. Je třeba si uvědomit, že ve svém bytě, domě, chalupě či kanceláři trávíte opravdu mnoho a mnoho času. Uvědomujete si, že prostředí ve kterém se staráte o děti, ve kterém usínáte, a ve kterém pracujete, vás může ovlivnit i v náladě a energii? Je třeba si v hlavě srovnat, co je pro vás opravdu důležité, jak dlouho to vydrží, jak s tím budete spokojeni. Protože dům a domov je rozdíl :).

A co peníze?

Investice do interiérového designera vám překvapivě může mnohokrát i ušetřit nemalé peníze, ale hlavně čas a energi, kterou pak investujte pro svou rodinu nebo na koníčky.

Silným argumentem proti využití služeb bytového designéra bývají finance. I proto, že tyto služby u nás v minulosti téměř neexistovaly, v povědomí řady lidí přetrvává názor, že věci zvládnou sami a nemusí nutně za "zařízení" svého obydlí platit někomu jinému. 

Práce bytového designera zdaleka již nepatří mezi nadstandartní služby, které si mohou dovolit jen ti bohatí. Běžně ve světě se automaticky s touto prací počítá a je součástí při změně bydlení. Konečně v poslední době tento trend přešel i k nám, kdy je designér běžně užívaným poradcem při návrhu a realizaci interiéru. Designér Vám poradí, doporučí a také ušetří vynaložené prostředky, neboť má zkušenosti a přehled kolik co stojí. Nemusíte zbytečně přeplácet jiné služby a vybavení, a tím zajistí nepřekročení stanoveného rozpočtu. Navíc Vám nabídneme i další službu jako je dohled nad realizací interiéru. Samozřejmostí je doporučení spolehlivých řemeslníků a dodavatelů.  

Kdy je třeba začít?

Pokud stavíte dům, je dobré se s bytovým designérem začít scházet již v době plánování samotné stavby tak, aby architekt či projektant domu a bytový designér nebyli soupeři, ale spolupracovníky. Interiérový design totiž není jen o barvě stěn a čalounění křesel, ale i o designu zárubní a parapetů, typu podlah či obkladech. To jsou věci, které mají trvalejší hodnotou než běžné vybavení, které není zase tak těžké po čase vyměnit. Kvalitní bytový designér nevytváří interiér tak, jak se líbí jemu, ale na míru svým zákazníkům.

Pokud se rozhodnete pro práci od nás, nebudou to vyhozené peníze. Ušetříme Vám především čas, vyladíme interiér do největšího detailu a v neposlední řadě Vám ušetříme i zajímavý obnos. Tímto se Vám naše práce zaplatí a často Vám i něco zbyde.  

Těším se na Vás Monika M.

script type="text/javascript"> /* */